Przyczyny wzdęć brzucha

Od około 2 miesięcy zaobserwowałam u siebie coś dziwnego. Należę do osób szczupłych, więc łatwo to zaobserwować, a mianowicie, gdy rano wstaję mój brzuch jest całkowicie płaski, a gdy coś zjem zaczyna mi odstawać i robi się z niego taki balonik. Uciążliwe też jest takie jakby przelewanie się wody w brzuchu, gdy coś zjem albo wypiję. Kilka razy dziennie robi mi się gorąco w żołądku. Jest to dość nieprzyjemne. Martwię się bo nie wiem co to jest. Możliwe, że to może być przez stres? Bardzo dużo mam na głowie, teraz i żyję w ciągłym stresie. Co to jest? Czy można temu zapobiegać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Dolegliwości , które się u Pani pojawiły mogą sugerować schorzenia przewodu pokarmowego. Należy wziąć pod uwagę zaburzenia funkcji jelit oraz choroby żołądka.
Proponuję wizytę u lekarza rodzinego. Dzięki temu możliwe będzie zebranie dokładnego wywiadu co przy takich schorzeniach ma kluczowe znaczenie. ewentualnie lekarz zleci dodatkowe badania. Stres może być czynnikiem wyzwalającym Pani dolegliwości.
Proszę unikać pokarmów, po których pojawiają się objawy.
Posiłki powinne być lekkostrawne spożywane w małych ilościch ale częściej, najlepiej o stałych porach.
Pozdrawiam