Przyczyny zaniku okresu

Mam 17 lat, ostatnia miesiączka była 28 lutego, spóźniona dokładnie o 4 dni. Dziś, od tego czasu nadal czekam na okres, a to już 7 dni spóźnienia, niby pobolewał mnie brzuch, ale nie jak przed okresem, trochę jajniki. Wspomnę jeszcze, że w ostatnim miesiącu kochałam się tylko 2 razy z moim chłopakiem, zaraz po skończeniu się mojego okresu, jakiś może 11 marca, i ostatnio 27, dzień przed spodziewaną miesiączką. Robiłam chyba z 6 testów i negatywne. Mogę być w ciąży? Dodam, że jakoś od dzisiejszego dnia chodzę częściej do toalety, jednak to chyba zbyt wcześnie na taki objaw, być może to jakieś zapalenie pęcherza, co wpływa na okres? Sama już nie wiem:(
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście bardziej prawdopodobne jest, że częstsze oddawanie moczu związane jest z infekcją dróg moczowych niż z ciążą. Może być też tak, że nie oddaje Pani wcale moczu częściej niż zwykle, tylko jest Pani "przewrażliwiona", ponieważ boi się Pani niechcianej ciąży (co jest zrozumiałe).

Test ciążowy wykonany 7 dni po spodziewanym terminie miesiączki ma dosyć dużą wiarygodność. Pisze Pani o odbyciu dwóch stosunków, jednak nie wspomina Pani o antykoncepcji... Jeśli stosowała Pani prezerwatywę i nie miało miejsca jej uszkodzenie lub zsunięcie, to ryzyko ciąży jest małe (około 3-4%). Jeśli nie stosowała Pani żadnej formy antykoncepcji, to ciąża "wchodzi w grę"...

Przyczyną braku miesiączki (poza ciążą) może być stres, przemęczenie, duża utrata masy ciała, zaburzenia hormonalne. Jeśli okres nie pojawi się w najbliższych dniach, proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!