Przyczyny zapalenia błony śluzowej żołądka

witam wbadaniu gastroskopi z dzis mam stwierdzonyrefluks przelykowy niewydolnosc wpustu atakze niewydolnosc odzwiernika a takze miernie rumieniowo przekrwiona blona sluzowa zoladka.dzisbadanie testem kalu na helicobater pylori nie ma zakazenia.z lekow ktore biore duspatalin retard2x1 helides 40x1 proursan na noc od roku ciagle.co dalej robic co to oznacza i jak nie helicobater powoduje zapelnie blony sluzowej zoaldka toco i czy leczenie niejest skuteczne mimo ze biore od roku te leki?usg jest ok

Aleksander Ropielewski

Bardziej swoistym testem jest test ureazowy, który przeprowadza się podczas badania gastroskopowego. Poza H.pylori przyczynami są niesteroidowe leki przeciwzapalne, terapia kortykosteroidami oraz dieta i produkty powodujące zwiększenie wydzielania soku żołądkowego. Bez uszczegółowienia wywiadu lekarskiego nie jestem w stanie udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.