Przyczyny zmiany krwawień przy tabletkach antykoncepcyjnych

Dzień dobry, Biorę tabletki antykoncepcyjne. Jednak w pierwszym tygodniu przyjmowania zdarzyło mi się jedna pominąć, przyjęłam ja po około 14 godzinach, nie więcej. Kilka dni wcześniej, zaraz po ustąpieniu miesiączki razem z narzeczonym kochaliśmy się. Okres pojawił się jeden dzień później. Zawsze miałam obfite krwawienia, tym razem jest ono niewielkie, ciemnego koloru. Czy jest możliwe żebym była w ciąży? Czy są inne przyczyny zmiany krwawienia? Pozostałe tabletki przyjęłam bez opóźnienia.

Witam. Ryzyko ciąży jest w tym przypadku mało prawdopodobne nie można go jednak wykluczyć. Dla pewności radziłabym wykonać test ciążowy.