Przygnębienie, brak apetytu u 21-latka

Dzień dobry. Niewiem czy to odpowiedne miejsce ale od kilku dni meczy mnie pewne odkrycie.Jestem przygnebiony,malo jem i ogolnie ciagle o tym mysle i nie daje mi to spokoju. Odkrylem ze pociagaja mnie transseksualisci,tzn.podniecaja mnie filmy porno z nimi. Od tego momentu mam burze mózgów,najpierw dobieralem sobie do glowy ze jestem gejem,teraz dobieram sobie do glowy ze mam osobowosc trans. Jest jakas metoda zeby oni przestali mi sie podobac? Ja nie chce zeby jakies shemale mnie pociagalo!:(

Witam,

Przeżywasz obecnie dużą dezorientację wokół tematu swojej seksualności. Z jednej strony pewne rzeczy podobają Ci się, z drugiej mam poczucie, że boisz się ich i nie chcesz w żaden sposób zaakceptować. To, że odczuwasz podniecenie podczas tego typu filmów nie wyrokuje jeszcze o Twojej naturze.
Z doświadczenia pracy z osobami w podobnej sytuacji do Twojej mogę powiedzieć Ci, że kluczowe nie jest tu czy jest się gejem, biseksualistą, heterykiem czy kimś jeszcze innym, ale na ile się siebie i tą sferę siebie akceptuje. Często podobne odkrycia rodzą tak duże przerażenie (chociażby ze stereotypowych względów społecznych), że ludzie odchorowują to ciężką depresją.
Proponowałabym Ci porozmawiać na ten temat z kimś obiektywnym, z zewnątrz. Wizyta u psychoterapeuty mogłaby być tutaj pomocna, tak abyś mógł otwarcie przyjrzeć się temu z czym jest Ci ciężko i nie być w tym sam. Kiedy jesteśmy sami z problemem nasze myśli mają tendencję do kierowania nas w stronę bezradności i bezsilności, a wcale tak być nie musi.
Wierzę, że możesz być bardzo szczęśliwym człowiekiem niezależnie od seksualności jaką posiadasz.

Pozdrawiam,

Anna Mochnaczewska