Przygnębienie, zaburzenia snu a fobia społeczna

Mam fobię społeczną. Od dłuższego czasu czuje się mocno przygnębiona, zdołowana, mam napady nagłego smutku i poczucia ze jestem beznadziejna, źle sypiam budzę się w nocy a w dzień bardzo chce spać cały czas żeby tylko minął żeby nie musieć się męczyć. Przestałam brać leki które przepisał mi psychiatra na fobie ponieważ dwa razy po prostu specjalnie wzięłam ich za dużo żeby zrobić sobie krzywdę teraz już nawet nie chodzę do psychiatry. Czy to może być depresja?

Opisywane objawy rzeczywiście mogą sugerować depresję i zachęcam do pilnej wizyty u psychiatry. Objawy depresji mogą się rozwinąć jako konsekwencja niepowodzeń w przebiegu źle kontrolowanej fobii społecznej, ale nie można też wykluczyć, iż obecne były wcześniej, choć nie wybijały się na pierwszy plan. Jest bardzo prawdopodobne, że odpowiednio dobrane leczenie (być może z udziałem psychoterapii) zapewni Pani poprawę samopoczucia i funkcjonowania.