Przygotowanie do appendektomii u pacjenta chorującego na niewydolność nerek

Witam prosze o odpowiedz na 2 pytania: 1.jaki lek/leki?zwiotczające należy przygotować do zabiegu operacyjnego appendektomii u pacjenta- lat 40, chorującego od dzieciństwa na przewlekłą niewydolność nerek. Pyt. 2; Jak należy przygotować pacjenta do zabiegu operacyjnego. W szczególności jakie badania wykonac, w tym konkretnie jakie biochemiczne? Bede wdzieczna za odpowiedz

Nie Pani przygotowuje leki tylko anestezjolog. Są to leki ulegające eliminacji osoczowej a nie nerkowej. Badania przedoperacyjne mogą być rozszerzone o mocznik, kreatyninę. Przygotowanie normalne jak do każdego zabiegu operacyjnego - 6h bez jedzenia.