Przygotowanie do operacji wycięcia tarczycy

w następnym tygodniu będę mieć operację wycięcia tarczycy. Czy mogę mieć na operacji pomalowane paznokcie u rąk i nóg? czy powinnam je zmyć? Czy operacja będzie mogła się odbyć jeśli w tym czasie mogę mieć okres? (wypadałby dwa dni po planowanej operacji). Proszę wybaczyć, ale lekarz który mnie będzie operował będzie dostępny dopiero w poniedziałek.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

różnie lekarze Sie odnoszą do tej kwestii. Paznokcie nie są najczesciej problemem jednak większość chrurgów przekłada operację tak aby nie wypadala ona w czasie okresu. Wszystko zależy od tego jak podejdzie do tego chirurg.

Pozdrawiam.