Przygotowanie do pierwszej wizyty u ginekologa

Witam 18stkę skończyłam już w listopadzie ,a nie byłam jeszcze u ginekologa .Obawiam się tego ,bo jestem wstydliwą osobą .Czy to jest konieczne (cytologia itp) ,Jak się do tego przygotować ewentualnie ? Kogo wybrać lekarza kobietę czy lekarza mężczyznę ?

Wybór lekarza na pierwszą wizytę jest bardzo ważny - musi to być ktoś delikatny i wyrozumiały. 1 cytologia powinna być wykonana ok 1rok od rozpoczęcia współżycia. W kalendarzyku zaznaczać miesiączki rozpoczęcie i koniec - to jest przydatne. To wszysto , głowa do góry , jesteśmy od tego by Was wspierać i odpowiadać nawet na najgłupsze pytania , bo przecież Wy nie musicie się na tym wszystkim znać - macie od tego nas ginekologów :)