Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przygotowanie do seksu analnego

Witam, współżyje z moim facetem , jesteśmy razem 2 lata. Ostatnimi czasy w nasze życie erotyczne doszedł seks analny, był on bez jakiegokolwiek przygotowania. Mojego faceta to nie zraża, natomiast mnie w jakiś sposób tak.. dlatego chciałabym dowiedzieć się czy przygotowanie do seksu analnego jest konieczne
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Seks oralny

Na Portalu jest sporo materiałów na ten temat, ja też kilka razy o tym pisałem. Zachęcam do ich poszukania i do uważnej lektury. Medycznie seks analny nie jest optymalnym zachowaniem seksualnym. Gdyby po lekturze na ten temat pojawiły się nowe pytania czy wątpliwości, to proszę o napisanie. Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Zależy to od indywidualnych odczuć, preferencji i doświadczeń obydwojga partnerów. Ze względów zdrowotnych konieczne jest stosowanie prezerwatywy. Wiele cennych (także bardzo praktycznych) informacji dot. seksu analnego znajdą Państwo w książce "Radość seksu analnego".

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy