Przygotowanie posiłków dla 8-miesięcznego dziecka

Mój syn ma prawie 8 miesięcy . Od początku jest karmiony mlekiem modyfikowanym. W 4 miesiącu wprowadziłam po troszeczku owoce ze słoiczka .Kiedy skończył 6 miesięcy zaczęłam wprowadzać zupki ze słoiczka i sama tez gotowałam . No i tu problem bo nie chce jesc żadnych posiłków z mięsem czy ryba. Kolejna próba zawsze kończy sie wypluciem i widać ze mu to wcale nie smakuje . Co zrobic ? Gdzie szukać pomysłów na przygotowanie posiłków ? Z gory dziękuje za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Czasem tak bywa, ale proszę probować. niestety, ale może byc to również skutek tego iż prawdiłowo najpierw wprowadza się warzywa, a dopiero potem owoce, które są słodkie i potem dziecko może nie chcieć jeść warzyw, zupek etc bo preferuje słodkawy smak.