Przygotowanie rocznego dziecka do wykonania testów alergicznych

Witam. Chcialabym rocznemu dziecku wykonac testy alergiczne.Jak przygotowac dziecko? Wiem ze nalezy odstawic leki p/alergiczne. ile wczesniej? synek brał fenistil krople. A co z masciami? synek byl smarowany fenistilem zelem i cutivate krem.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Leki antyhistaminowe I generacji należy odstawić na 3-4 dni. Przez 4 tygodnie nie należy smarować okolicy wykonywania testu maścią sterydową (Cutivate). Harmonogram odstawienia leków u tak małego dziecka powinien zaplanować alergolog podczas wizyty.