Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 5 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przygotowanie zęba do usunięcia

Przez 5 dni brałam Dalacin C pod przygotowanie zęba do usunięcia, by nie było stanu zapalnego. Po wzięciu drugiej tabletki zaczęło mnie piec podniebienie, zaraz przy górnych jedynkach, do tego doszło "mrowienie" w dolnych jedynkach. Okropny ból głowy, niskie ciśnienie, nudności, ból w żołądku i brak apetytu. Dentysta polecił przestać brać ten lek. Co to może być? Czy skutki jednego antybiotyku można leczyć innym?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam
Opisane objawy mogą być objawem gorszej tolerancji danego leku- na niektóre składniki bywamy uczuleni, niektóre powodują nadwrażliwość. Gdy pojawiają się takie objawy, odstawiamy dany antybiotyk i wprowadzamy inny o innym składzie. Stan zapalny nadal jest i czymś musimy go zlikwidować. Zatem drugi antybiotyk nie leczy skutków pierwszego a jedynie zastępuje go w walce z procesem zapalnym.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety