Przyjaciel obraża mnie z powodu słabego słuchu

Cześć, Mam na imię Krystian. Mam 18 lat. Chodzę do klasy drugiej klasy liceum i mieszkam w internacie. Jestem słabosłyszących i znoszę implant. Mam problem z moim przyjacielem, ponieważ on mnie obraża z tego powodu, że jego kolegi mówią do niego ze jesteśmy pedałami. My przecież nie jesteśmy gejami ani pedałami, ja mogę go odwiedzać prawie codziennie i pogadać z nim. To dlaczego kolegi tak mówią, że jesteśmy pedałami? Co mam robić, żeby dogadywać się z moim przyjacielem?

Szanowny Panie, przykro mi ale nie jestem w stanie Panu pomóc. Najlepiej będzie jak wyjaśnią sobie Panowie całą sytuację.