Przyjęcie 2 tabletek antykoncepcyjnych zamiast jednej

Witam. Przez nieuwagę przyjęłam 2 tabletki antykoncepcyjne zamiast jednej. Myślałam, że wcześniej pominęłam tabletkę dlatego przyjęłam 2. Okazało się jednak, że niesłusznie. Czy po zakończeniu obecnego opakowania (jestem w 2 tygodniu) powinnam przyjąć jedną tabletkę z nowego i dopiero zrobić siedmiodniową przerwę, czy może po zakończeniu obecnego blistra zrobić 7-dniową przerwę i zacząć przyjmowanie tabletek z nowego blistra jeden dzień wcześniej? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli przyjęłaś obie tabletki w odstępie 12godzinnym, skuteczność tabletek została zachowana. Po skończeniu blistra możesz zrobić standardową 7dniową przerwę.
Jeżeli jednak zależy Ci na zachowaniu długości cyklu ( i jednocześnie pierwszego dnia przyjmowania tabletek) możesz wziąć 1 z zapasowego blistra w 21 dniu obecnego cyklu.

Pozdrawiam.