Przyjęcie antybiotyku Biodroxil a dodatkowe zabezpieczenie podczas antykoncepcji hormonalnej

Witam! Od 11 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne(21+7). W piątek tj.10.01.2014 byłam zmuszona zacząć przyjmować antybiotyk Biodroxil a byłam w trakcie brania tabletek już z 3 tygodnia , moje pytanie to jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie antybiotykoterapii, jak i tydzień po należy się dodatkowo zabezpieczać.