Przyjęcie kolejnej tabletki po 18 godzinach od ostatniej a ryzyko ciąży

Witam. Jestem w trakcie brania 2 opakowan tabletek pod rzad (bez robienia przerwy). 4 tabletke z drugiego blistra wzielam 18h od ostatniej tabletki. Czy jest ryzyko zajscia w ciaze? I czy musze dodatkowo sie zabezpieczac?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacja ochrona przed ciążą została zachowana. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.