Przyjęcie leku Zyrtec i suplementu Bodymax Plus a możliwość zafałszowania testu na HIV

Robiłem test na HIV 2 lata po ryzykownym stosunku seksualnym (kilka dni temu). Dopiero teraz się zdecydowałem. Wynik wyszedł ujemny. Kilka dni przed badaniem brałem Zyrtec, a w dzień badania zażyłem suplement diety BODYMAX PLUS na zmęczenie i koncentrację (jak codziennie). Zjadłem też niewielkie śniadanie (powiedziano mi, że nie trzeba być na czczo).Czy mogło to zafałszować wynik i wyszedł fałszywie ujemny czy nie miało to absolutnie żadnego wpływu na to, że wyszedł minus i jestem w 100% zdrowy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wymienione lek, suplement diety, śniadanie, zmęczenie, itd. to czynniki absolutnie niemające wpływu na wynik testu.