Przyjęcie nadprogramowej tabletki antykoncepcyjnej

Jeżeli wzielam o jedna tabletke z duzo (przyjelam jedna z dodatkowego blistra) po czym normalnie bralam je dalej i zrobilam przerwe tak jak zawsze to moja ochrona jest zachowana? nie chcialam zmieniac dnia przyjmowania tabletek po 7 dniowej przerwie

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należy przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania 1 dzień wcześniej, wówczas ochrona będzie zachowana, albo drugiego dnia ale wówczas przez 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenia.
Pozdrawiam