Przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej w 4. dniu miesiączki a konieczność dodatkowego zabezpieczenia podczas dni płodnych

Witam, pierwszą tabletkę antykoncepcyjną powinnam przyjąć w pierwszy dzień okresu, który przypadał na 3.02, jednak wystąpił wcześniej - 31.01. Tabletkę zażyłam dzisiaj, czyli w 4 dzień miesiączki. Czy teraz muszę poczekać 7 dni, aby być w pełni zabezpieczoną czy lepiej odstawić tabletki i zacząć za miesiąc? Czy podczas dni płodnych powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli nie zaczęła Pani stosować tabletek w pierwszym dniu miesiączki- należy dodatkowo zabezpieczać się przez cały pierwszy cykl. Po siedmiodniowej przerwie należy rozpocząć kolejne opakowanie - wtedy będzie już Pani zabezpieczona przed ciążą.