Przyjęcie pigułki a wymioty

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią od 4 stycznia 2010 roku. Wczoraj, gdy o określonej godzinie, czyli 21:00 (niedziela), zażyłam tabletkę, to po jakiś dwóch godzinach zwymiotowałam. Rano, jak się obudziłam, wystąpiło krwawienie, dlatego też o 7:40 (poniedziałek) wzięłam tabletke. Więc, czy jeśli moją godziną do brania tabletki jest 21:00, to mam wziąć tabletkę z wtorku o tej godzinie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zażyła Pani dodatkową pigułkę z opóźnieniem krótszym niż 12 godzin w stosunku do stałej pory zażywania, więc nie powinno być kłopotów. Proszę zażyć wieczorem, o 21 kolejną pigułkę (tę z wtorku, wszystko się trochę przesunie). Myślę, że pomimo wszystko warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejnych 7 dni (może się mylę, ale zakładam, że jest Pani krótko po porodzie i szczególnie nie ma Pani "ochoty" na kolejną ciążę).

Pozdrawiam!