Przyjęcie tabletki 12,5 godziny pod planowanym

Witam, normalnie przyjmuję tabletki o godzinie 20. Przed wczoraj przyjęłam ją o godzinie 21, a wczoraj zapomniałam o jej zażyciu. Pominiętą tabletkę wzięłam dziś o 8:30. Jest to trzeci tydzień przyjmowania tabletek z tego blistra. Poza tym tabletki biorę już pół roku. Czy to zmniejszyło działanie tabletki i czy powinnam zrobić tak jak pisze w ulotce, czyli zacząć od razu drugi blister bez 7-dniowej przerwy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej zmniejsza skuteczność leku. Dlatego należy postąpić zgodnie z zaleceniami podanymi na ulotce leku. Jeden z wariantów postępowania w przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu to jak najszybsze przyjęcie  zapomnianej tabletki. Kolejne tabletki należy zażywać o stałej porze oraz zrezygnować z 7 dniowej przerwy i zacząć od razu kolejne opakowanie.
Wówczas antykoncepcyjne działanie tabletek powinno być zachowane.
Pozdrawiam