Przyjęcie tabletki alarmowej a ryzyko ciąży

4 grudnia uprawialiśmy z partnerem sex. Po 1 stosunku i wytrysku (z prezerwatywą) partner wytarł penisa (którego miałam też w buzi...), a następnie wszedł we mnie bez zabezpieczenia. W ciągu 3 dni wzięłam tabletkę EllaOne. Po niej wystąpiły niewielkie krwawienie i pojawił się śluz. Nie czułam żadnych innych objawów. 11 dni po stosunku (z wieczornego moczu) zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy mogę już uznać go za wiarygodny? Dziś, 13 dzień od stosunku poczułam przez chwilę lekkie kłucie w podbrzuszu, które trwało chwilę i było praktycznie niezauważalne. Czy test powinien zostać powtórzony? Czy ból mógł być związany z okresem (który powinnam dostać za tydzień)?

Witam, w opisanej sytuacji ryzyko ciąży było znikome. Przyjęcie tabletki alarmowej wydawało się być całkowicie zbędne, choć niewątpliwie obniżyła Pani ryzyko ciąży do niemal zera. Jeżeli mimo wszystko obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia, powinna Pani powtórzyć test za kilka dni. Wykonany, nie może być uznany za wiarygodny, ze względu na zbyt krótki okres czasu, jaki minął od zbliżenia. Przyjmuje się, że testy ciążowe należy wykonywać co najmniej 14 dni od zbliżenia lub w dniu spodziewanej miesiączki, u kobiet miesiączkujących regularnie. Opisywane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Jeżeli miały charakter jednorazowy, trudno będzie ustalić właściwą. Nie wydaje się jednak, by były związane z ewentualną ciążą. Pozdrawiam