Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej po 7-dniowej przerwie

Witam! mam maly problem i nie wiem czy nie denerwuje sie juz na zapas...27 .08 we wt skonczylam branie tabletek antykoncepcyjnych ( nie pamietam za dobrze ktora to byla godzina ;/ 14? 16? 18? 21? ) w srode 4.09 wzielam 1 tabletke po 7 dniowej przerwie o godzinie 16 ,czy jestem caly czas zabezpieczona?? pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli tylko przyjęła Pani tabletkę z nowego blistra to nie ma obaw o zabezpieczenie przed ciążą. Te kilka godzin nie odgrywa tu dużej roli. Dodatkowo przyjęła Pani ją o 16 co wypośrodkowuje podane prawdopodobne godziny przyjęcia ostatniej tabletki z poprzedniego blistra.