Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej z opóźnieniem

Witam. Biorę taletki antykoncepcyjne o godzinie 16.00. Dziś zapomniałam wziąść 7 tabletke z opakowania więc wzięłam ją o godzinie 23.00 czyli 7 godzin puźniej. Chciałabym się dowiedzieć czy mogą wystąpić jakieś konsekwencje czy następnego dnia powinnam wziąść tabletke o godzinie 15.00.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ponieważ opóźnienie było mniejsze niż 12 h, nie ma to wpływu na skuteczność antykoncepcyjną. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Kolejne tabletki proszę stosować zgodnie z dotychczasowym harmonogramem, tj. o 15.