Przyjęcie tabletki postkoitalnej a przesunięcie cyklu

Witam, 15.09 dostałam okres który trwał 4 dni. mój cykl wynosi 26 dni 2 dni po okresie niestety pękła nam prezerwatywa i wziełam tabletkę 72 po 1.10 stało się znowu to samo... czy powinnam wziąć znowu tabletkę 72 po ? czy tamta tableka przesuneła mi dni płodne? hmm bo kilka dni po 1 tabletce znowu miałam krwawienie
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
antykoncepcji postkoitalnej nie należy stosować wielokrotnie w cyklu miesiączkowym. Jednocześnie kolejny stosunek należy traktować jako niezabezpieczony. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym wypadku skontaktowanie się z ginekologiem.