Przyjęcie tabletki z 12-godzinnym opóźnieniem

Witam, moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne (od ponad roku), 12.02 rozpoczęła się jej miesiączka, tabletki zaczęła brać w 16.02, 19.02 zapomniała wziąć tabletki o 21:30, ale wzięła ją dnia następnego o 7:00 i wg instrukcji, jeżeli weźmie w przeciągu 12 godzin nic się nie stanie i może dalej współżyć. Tabletki brała regularnie przez 1 dzień i dnia następnego z rana współżyliśmy (stosunek przerywany, 2 dni po tym jak nie wzięła tabletki regularnie). Teraz moje pytanie, czy są jakiekolwiek szanse, że zajdzie w ciążę? Dodam jeszcze, że to był pierwszy dzień dni płodnych z tego powodu boję się o wiele bardziej. Tabletki to Sylvie.

Witam!

Przyjęcie tabletki z 12-godzinnym opóźnieniem nie obniża skuteczności preparatu i nie wiąże się z podwyższeniem ryzyka ciąży. W zaistniałej sytuacji jest ono równe indeksowi Pearla dla danej metody i wynosi 0,1-0,2- co oznacza, że 1-2 kobiety na 100 stosujące daną metodę zajdą w ciążę w ciągu roku. Pozdrawiam