Przyjęcie z opóźnieniem drugiej tabletki antykoncepcyjnej z drugiego opakowania

Witam, mam pytanie. czy jestem zabezpieczona jeśli drugą tabletke z drugiego opakowania wzięłam z 9 godzinnym opoźnieniem? no i skróciłam sobie przerwe o 1 dzień. Wszystkie tabletki przyjmowane o stalej porze. Cykl od ktorego za zaczelam pierwsze opakowanie byl wywolany LUTEINA. po 4 i 7 tabletce był petting. boję się że do środką mogła dostać się znikoma ilośc nasienia przeniesiona na palcu. Czy przez tą sytuacje moglo dojsc do zaplodnienia? Prosze o wytlumaczenie tego w szczegółowy sposób.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie doszło do osłabienia antykoncepcji ponieważ opóźnienie w przyjęciu tabletki było krótsze niż 12 godzin. Z opisu wynika, iż prawidłowo rozpoczęła Pani stosowanie tabletek co oznacza ochronę od początku opakowania. Ryzyko ciąży w takiej sytuacji jest znikome.