Przyjęłam tabletkę po stosunku - czy jest możliwa mimo to ciąża?

Witam, zacznę po kolei :) 29 grudnia przyjęłam tabletkę "72 godziny po" (8 dzień cyklu po 26 h od stosunku). Cykle co 25-26 dni (planowany termin okresu 16 stycznia). 8 stycznia dostałam plamień, które trwały aż do 14 stycznia, 15 stycznia pojawiło się krwawienie dość silne, więc uznałam to za okres. 21 stycznia zrobilam beta-hcg i otrzymałam takie wyniki: wynik badania: <0,1 mIU/mI, zakres referencyjny: poza ciążą: do 5,3. Chciałabym się dowiedzieć, co oznacza ten zakres referencyjny i czy ten wynik jest prawidłowy i oznacza, że nie jestem w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podany przez Panią wynik oznaczenia poziomu beta-HCG we krwi pozwala z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć ciążę. Wykryta mała ilość hormonu (poniżej normy oznaczającej ciążę) w badaniu może wiązać się z pewnym błędem metody laboratoryjnej albo z bardzo wczesnym poronieniem. Wynik badania: <0,1 mIU można rozumieć tak: ilość hormonu była zbyt mała, by ją oznaczyć.

Wykonała Pani badanie po upływie wystarczająco długiego czasu, aby można było zaufać wynikowi. Wynik testu ciążowego może być fałszywie ujemny w przypadku zbyt wczesnej ciąży.

Pozdrawiam!