Przyjemność z okaleczania własnego ciała

Witam, ostatnio zauważyłam że od dłuższego czasu sprawia mi przyjemność celowe okaleczanie się. Cięcie się, tworzenie blizn, siniaków. Robię to w pełni świadomie, nie tnę się na nadgarstkach, raczej wybieram inne miejsca żeby wyglądało to na przypadkowe pojedyncze blizny. Co może być tego przyczyną? Do kogo się zgłosić?

Psycholog-psychoterapeuta będzie odpowiednim specjalistą, by pomóc w tym problemie. Przyczyny mogą być różne -bez większej ilości informacji niestety nie mogę nic stwierdzić. Pozdrawiam

Witam
Autoagresja to najczęściej problem
natury psychicznej, sposób na wyładowanie
agresji, stresu lub ukojenia lęku.
Występuje w takich sytuacjach,
gdy ból fizyczny okazuje się
łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz,
trauma spowodowana w dzieciństwie.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko
objawy, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne
konflikty powstałe na przestrzeni życia
i odzyskać równowagę wewnętrzną.
Pozdrawiam serdecznie