Przyjmowanie Acenokumarol przez starszą osobę a rwa kulszowa

Czy osoba starsza po 70 roku życia biorąca Acenokumarol może przyjmować leki na schorzenie takie jak rwa kulszowa? Rwa kulszowa objawia się silnym bólem w okolicy biodra uniemożliwiającym poruszanie się i trwa od 3 miesięcy. Niestety lekarz (kardiolog) nie pozwolił przyjmowania leków przeciwzapalnych lub innych z powodu przyjmowania tego leku. Czy istnieje może jakiś inny sposób leczenia? Czy dostępny jest na rynku lek który można przyjmować przy Acenokumarolu? Dziekuje za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Trudno mi powiedzieć dokładnie z jakiego powodu kardiolog zabronił przyjmowania leków przeciwzapalnych w tym konkretnym przypadku. Na pewno możliwe jest skuteczne leczenie przeciwbólowe, jednak mam za mało danych aby powiedzieć jakie leki w tej sytuacji klinicznej będą najwłaściwsze. Sugeruję kontakt z poradnią leczenia bólu.