Przyjmowanie antybiotyku Sumamed a ryzyko zachorowania na boreliozę

Czy jeśli już przed ukąszeniem kleszcza przyjmowałam antybiotyk Sumamed i nadal to robię raz w tygodniu to jakie są szanse zachorowania na boreliozę?

Niestety są bo azytromycyna działa na postac wewnątrz komórkowa ale gorzej na postać krętka. Sądzę że 6 tyg po ugryzieniu warto western Blot borelia igm zrobić