Przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej i zastrzyki z progesteronem a współżycie bez zabezpieczenia

Biorę tabletki antykoncepcyjne diane 35 na wyregulowanie zbyt krótkiego cyklu. Dodatkowo od 15 dnia przyjmowania tabletek do 20 biorę x2 luteinę dopochwowo. W 15, 17 i 19 dnia mam zastrzyki z progesteronem (przed leczeniem bardzo niski poziom progesteronu, wysoki testosteronu i brak dominującego jajeczka w 13dc, cykle +/- 23 dniowe). Czy progesteron wywołuje zatrzymaną przez tabletki owulacje? Czy dalej jej nie ma i mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?

Witam! Suplementacja progesteronu służy wyrównaniu jego niedoborom, a nie wywołaniu owulacji. W tej sytuacji może Pani współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia.