Przyjmowanie antykoncepcji i zsunięcie prezerwatywy podczas stosunku

Witam, w niedzielę pomiędzy mną a partnerem doszło do stosunku seksualnego. Zażywam tabletki antykoncepcyjne, żadnej nie pominęłam, ale od ponad 10 dni towarzyszą mi biegunki (zwykle jedna, dwie dziennie i jak do tej pory nie wcześniej niż po 8h od przyjęcia tabletki). Dodatkowo używamy prezerwatyw, a w niedzielę zsunęła się nam ona o jakieś 3 cm. Czy istnieje szansa, ze część spermy mogła przedostać się poza prezerwatywę? I czy powinnam iść do ginekologa po tabletkę "po"?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli oprócz antykoncepcji mechanicznej pod postacią prezerwatywy stosuje Pani antykoncepcję hormonalną nie ma powodów do obaw.