Przyjmowanie antykoncepcji po 7-dniowej przerwie

Chciałabym się dowiedziec, czy po 7 dniowej przerwie powinnam brac tabletki o tej samej porze, co przy poprzednim opakowaniu, czy może jak najszybciej 8 dnia? Ostatnie opakowanie bralam między godziną 17-20. Niespecjalnie ufam antykoncepcji. Boje się, że poziom hormonów za bardzo spadł - tabletkę wzielam 8 dnia o 16 - kilka razy zakuł mnie jajnik. W czasie 7 dniowej przerwy, miałam krwawienie, odbyłam dwa stosunki przerywane. Czy powinnam się martwic?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tabletki należy przyjmować możliwie o tej samej porze. W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.