Przyjmowanie Euthyrox N50

Witam, przy wyniku TSH 4,7 został mi przepisany euthyrox n50, który przyjmuję od 22 dni. Moje samopoczucie poprawiło się diametralnie. Wg. zaleceń lekarza po przyjęciu listka (25 tabl. euthyroxu N50) lekarz zalecił mi zmiejszenie dawki do połówki tabletki dziennie i powtórzenie badań TSH w maju, zaraz przed skończeniem drugiego listka. Bardzo się boję, że mój nastrój znów się pogorszy. Czy powinnam zmniejszyć dawkę, czy zostać przy n50? Czy po 22 tabletkach powtorne badanie bedzie wiarygodne?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Zbyt duża dawka może niekorzystnie wypływać na organizm. Oznaczenie tsh w tym momencie niezbyt dużo wniesie do dalszego postępowania.