Przyjmowanie globulek dopochwowych a cytologia

Muszę wykonać cytologię w związku z wykryciem u mnie ektopii szyjki macicy. Tyle że najpierw muszę wyleczyć stan zapalany. Mam pytanie czy globulki dopochwowe przyjąć przed samą miesiączką i po miesiączce zrobić cytologię. Czy lepiej poczekać aż miesiączka się skończy, przyjąć globulki, odczekać pięć dni i dopiero zrobić cytologię.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani ile czasu zostało do miesiączki, ale jeśli jest to krótki czas to sugeruję poczekać aż miesiączka się skończy i dopiero rozpocząć leczenie.