Przyjmowanie globulek na infekcje pochwy a zaburzenia miesiączkowania

Witam martwi mnie brak miesiaczki ostatnią miałam 6 stycznia zawsze miałam regularne cykle,jednak ostatnio wykryto u mnie 2 torbiele na jajnikach (2 cm i 4 cm) oraz przyjmuję globulki gyno-femidazol na infekcje. Czy to wpływa na mój cykl? Jak długo czekać na okres? Czy już powinnam iść do lekarza? Dodam, że prawdopodobieństwo ciąży jest niskie

leki dopochwowe nie mają wpływu na miesiączkę. Jesli okres opóżni sie o 2 tyg powinna sie pani zgłosic do ginekologa