Przyjmowanie lecytyny sojowej przez mężczyzn

Witam. Z podawanych źródeł wynika, iż soja nie jest zalecana dla mężczyzn, według danych zawiera estrogeny. Czy przyjmowanie lecytyny sojowej może mieć niekorzystny wpływ na męskość. Dziękuję za odpowiedź.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

lecytyna sojowa nie powinna wpływać na potencję u mężczyzn, wiadomo również że fitoestrogeny zawarte w soi zapobiegają przerostowi prostaty.

Pozdrawiam serdecznie