Przyjmowanie leków na nadciśnienie

witam mam 35 lat od 3tygodni biore leki betaloc zot rano i piramil na na noc cisnienie mi spadło do 110-70 czy pani doktorr moze mi juz odstawic leki czy będe brała do konca życia w moiej rodzinie tata choruje na nadcisnienie i jest to dziedziczne

Monitorując ciśnienie może Pani ew. zmniejszyć dawkę i wtedy sprawdzić.
Pozytywny wpływ na regulację ciśnienia może też mieć zdrowa dieta i odpowiednia ilość wypitej wody - minimum 5-6 szklanek dziennie, a najlepiej 8. Przy prawidłowych , dopasowanych do Pani osoby zaleceniach dietetycznych może być możliwe całkowite ostawienie leku. Nadciśnienie jest dziedziczne, ale w większości przypadków da się nad nim zapanować.