Przyjmowanie leków na nadciśnienie a pomiar ciśnienia

Biorę leki na nadciśnienie.Dzisiaj rano jak zmierzyłam ciśnie to wynosiło 119/73/100.Czy taki jest prawidłowy i czy np informować o tym lekarza? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Rozumiem, że ta wartość 100 to puls. Jeśli tak jest za szybki. Warto skontaktować się z lekarzem . Przyczyny zbyt wysokiego pulsu (tachykardii) mogą być różne. Warto je ustalić i zastosować odpowiednie leczenie. Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz