Przyjmowanie leków Propranolol i Spironol a rozregulowanie cyklu

Witam. Czy branie leków propranolol(10mg 2/3 razy dziennie) i spironol(1x25mg) może jakoś znacząco wpłynąć na rozregulowanie cyklu? Do tej pory miałam 27/28 dniowe cykle a teraz trwa 34 dni(ok. 6 lat temu też stosowałam ten zestaw leków ale cykle były OK). W dodatku w ostatnio po raz 1. współżyłam (użyliśmy prezerwatywy, był we mnie b. krótko, bez szczytowania). Od ponad tygodnia denerwuje się czy to wydłużenie cyklu jest spowodowane lekami czy możliwą ciążą? Byłabym wdzięczna za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej powyższe leki nie mają wpływu na cykl miesiączkowy. Proponuję dla pewności wykonać badanie beta hcg z krwi, jeżeli miesiączka nie wystąpiła. Konieczna jest także wizyta u ginekologa.