Przyjmowanie leku Atarax i tabletek antykoncepcyjnych Novynette a skuteczna ochrona

Lekarz nie poinformował mnie, że powinnam mieć co najmniej 4 godz. przerwę między przyjmowaniem Atarax'u a tabletkami antykoncepcyjnymi (novynette). Po pięciu dniach przyjmowania obu tabletek zaczęło się plamienie/okres. Odstawiłam Atarax i od 5 dni przyjmuje tylko tabletki anty. Czy jestem nadal odpowiednio chroniona przed ciążą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością ochrona antykoncepcyjna została zachwiana. Rzeczywiście odstęp miedzy ataraksem a tabletką powinien wynosić ok. 4 godzin. Proponuję aby zachować ostrożność - stosować dodatkowe zabezpieczenie w tym cyklu.