Przyjmowanie leku Clotrimazolum w 8. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 8tc i mam infekcję grzybiczą. Mój lekarz prowadzący był niedostępny i musiałam udać się do innego, który przepisał mi globulki clotrimazolum. Zaznaczył, że na ulotce jest napisane żeby nie stosować w ciąży ale mam jednak brać. Zgodnie z zaleceniem zaczęłam przyjmować globulki (4 szt już) ale zajrzałam na fora internetowe i jestem przerażona gdyż czytam same złe opinie, że absolutnie nie wolno brać leku w I trymestrze. Czy te 4 globulki bardzo mogły zaszkodzić dziecku?

Piotr Pilarski

Jest to mało prawdopodobne. Wiele kobiet używa tego leku i rodzi zdrowe dzieci.

Pozdrawiam.