Przyjmowanie leku Euthyrox na niedoczynność tarczycy i obawy przed skutkami ubocznymi

Witam mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy wyniki TSH3.4430 a ft41.10i guzki małe od 2 lat nie powiększone czy przepisany euthyrox N25 bierze się do końca życia i czy dawki będą zwiększone z czasem czy ten lek powoduje tycie jak to pacjentki na forum straszą i czy lek jest bezpieczny przy zakrzepicy

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Lek bierze się w większości przypadków do końca życia. Dawka w miarę upływu czasu może być zmieniana (zależy to m.in. od przyczyny niedoczynności). Tycie powoduje sama choroba a nie lek. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.