Przyjmowanie leku Macmiror na lamblię u 3,5-latka

3,5 letnie dziecko ma lamblie.Niestety mamy problem z leczeniem. Lek Furazolidon nie jest obecnie dostępny w sprzedaży. Dziecko nie jest w stanie połknąć tabletki Metronidazolu lub Tinidazolu (połówki tabletki rónież), a rozkruszenie i podanie tych leków zmieszanych z czymkolwiek, ze względu na wyjątkowo gorzki smak, za każdym razem kończy się wymiotami. Czy wobec tego możemy zastosować lek Macmiror? (w ulotce jest napisane dla dzieci od lat 6). Jeśli możemy to jakie dawkowanie zastosować?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Macmiror jest lekiem na receptę i nie powinna go Pani stosować samodzielnie u dziecka. W przypadku trudności z podawaniem leku należy udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który odpowiednio zmodyfikuje terapię.