Przyjmowanie leku Olfen na ból pięty a planowanie ciąży

Witam serdecznie, przez tydzień brałam lek olfen 75, na ból pięty ( po prześwietleniu okazało się, że zrobiła się ostroga piętowa ). Jak długo ten lek pozostaje w organiźmie?I czy ma on znaczenie jeśli planuję w najbliższym czasie zajść w ciążę? Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Diklofenak, czyli substancja czynna preparatu Olfen wydala się całkowicie z organizmu po ok. 12 godzinach od przyjęcia. Po zakończeniu kuracji może Pani bez obaw rozpocząć starania ciążę. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.