Przyjmowanie leku Penester a wskazania do stosowania Controloc

Dzień dobry, mam 28 lat. Moje pytanie dotyczy przyjmowania leku o nazwie Penester 5 mg. Biorę ten lek ze względu na problemy z łysieniem androgenowym w dawce podzielonej czyli pół tabletki dziennie. Moje pytanie jest takie czy dzieląc tabletkę Penester konieczne jest ciągłe stosowanie leku z grupy inhibitorów pompy protonowej? W moim przypadku to Controloc 20 mg. Podobno poprzez takie połączenie lek penester nie traci swoich właściwości farmakologicznych?

Podczas stosowania tego leku nie ma konieczności przyjmowania leków z grupy inhibitorów pompy protonowej. Przyjmując Controloc 20 mg lek nie traci swoich właściwości. Pozdrawiam!