Przyjmowanie leku Zinnat

Witam. Brałam Duomox 1g 2x1,ale zaczęłam mieć po nim mdłości,"kręciło" mnie w brzuchu i jakieś przyśpieszone bicie serca miałam.Pojechałam na NPL tam mi zamieniono na Zinnat 500mg 2x1.Zadzwoniłam do swojej lekarki jeszcze się o to zapytać,ale powiedziała,ze dawka za duża jak na moją wage 48kg. Rano już wziełam 500mg,ale wieczorem kazała przedzielić na pół a rano przyjsc po recepte na 250mg. I nie wiem co mam zrobić,bo na ulotce jest napisane,aby nie dzielić,może tą dawke wieczorna w ogóle ominać

Witam,

Nie powinna Pani pomijać wieczornej dawki leku.. Faktycznie Zinnat jest w tabletkach powlekanych,a tych nie powinno się dzielić, bo lek nie wchłania się tak jak powinien. Proszę wziąć 500 mg wieczorem (dawka faktycznie jak na Pani masę ciała duża, ale nie zabije Pani :), w zapaleniu oskrzeli i zapaleniu płuc podaje się 500 mg 2 x dziennie). Rano jak zdobędzie Pani receptę weźmie Pani mniejszą dawkę 2 x 250 mg i w takiej dawce należy kontynuować terapię.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz