Przyjmowanie Letrox i Bonefos przy Hashimoto i osteopenii

Mam zdiagnozowane hashimoto i od niedawna osteopenie. Lekarz zamienil mi euthyrox 88 na letrox 75, poniewaz mimo poprawy wynikow ciagle czulam sie zle. Na kosci przepisano mi bonefos (3x400). I tu mam problem jak je przyjmowac. Obu lekarstw nie mozna przyjmowac razem a kazde trzeba na czczo. Ktory powinnam przyjac najpierw i jak dlugo odczekac zeby wziac drugi? Kiedy moge zjesc? Czy bonefos moge wziac przed snem a letrox rano?

Szanowna Pani,

Proszę przyjmować Letrox rano na czczo i ok. 30 min po nim przyjmować Bonefos popijając tabletkę szklanką wody. Taka kolejność będzie najbardziej optymalna dla Pani. Z uwagi na kłopoty z kośćmi sugerowałbym jeszcze oznaczenie we krwi rano na czczo: stężenia wapnia, witaminy D3 25 (OH) oraz parathormonu. W razie nieprawidłowości w w/w badaniach wskazany kontakt z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz