Kobieta , 39 lat Mam zdiagnozowane hashimoto i od niedawna osteopenie. Lekarz zamienil mi euthyrox 88 na letrox 75, poniewaz mimo poprawy wynikow ciagle czulam sie zle. Na kosci przepisano mi bonefos (3x400). I tu mam problem jak je przyjmowac. Obu lekarstw nie mozna przyjmowac razem a kazde trzeba na czczo. Ktory powinnam przyjac najpierw i jak dlugo odczekac zeby wziac drugi? Kiedy moge zjesc? Czy bonefos moge wziac przed snem a letrox rano?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Szanowna Pani,

Proszę przyjmować Letrox rano na czczo i ok. 30 min po nim przyjmować Bonefos popijając tabletkę szklanką wody. Taka kolejność będzie najbardziej optymalna dla Pani. Z uwagi na kłopoty z kośćmi sugerowałbym jeszcze oznaczenie we krwi rano na czczo: stężenia wapnia, witaminy D3 25 (OH) oraz parathormonu. W razie nieprawidłowości w w/w badaniach wskazany kontakt z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Choroba Hashimoto – Choroba Hashimoto, inaczej przewlekłe limfocytowe zapalenie gruczołu tarczowego, jest to jedna z najczęstszych przyczyn wywołujących pierwotną niedoczynność tarczycy. Inne nazwy choroby Hashimoto to także zapalenie tarczycy Hashimoto czy wole limfocytarne.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: